İade ve Değişim Şartları

İade süresi ne kadar?

 

• Almış olduğunuz ürününü ambalajını açmadan/tahrip etmeden/ bozmadan ve ürünü kullanmadan teslim tarihinden itibaren ondört (14) günlük süre içinde iade edebilirsiniz. amigurumilife.com ile alakalı olmayan durumlarda kargo gönderimi müşteriye aittir.

 

Hangi durumlarda iade kabul edilmez?

 

• Kullanılmış, tahrip edilmiş vs. şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez. Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.

 

Ürünüm iade edilikten sonra geri ödeme kaç gün içerisinde yapılır?

 

• Havale iadeleri 2 iş günü içinde Kredi Kartı iadeleri 3 iş günü içinde yapılacaktır. Bankanız kredi kartı iadelerini aynı gün hesabınıza yansıtmayabilir. Bu durumda bankanızın kredi kartı servisini aramanız gereklidir. Siparişinizle ilgili “İptal Edildi” uyarısı çıktıktan sonra tüm bedel kredi kartınıza veya havale yaptığınız bankanıza iade edilmektedir. Taksitli satışlarda yapılan iadeler bankanız tarafından kredi kartınıza her ay artı bakiye olarak yansıtılmaktadır.

 

Hangi ürünler iade kapsamı dışındadır?

 

• Üründe herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumları tespit ettiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürün iade alınmayacak ve bedeli iade edilmeyecektir.

 

İade adresi nedir?

 

• Meşrutiyet Mah. Atatürk bulv. No:105 / 711  ÇANKAYA / ANKARA / TÜRKİYE

 

Amigurumilife.com adresinden alışveriş yaptığım ürün arızalandı ne yapmam gerekiyor?

 

• Ürün müşteriye ulaştıktan sonra ortaya çıkabilecek arızalar için, üretici firmanın yetkili servislerine başvurulmalıdır. Sitemizde satılan tüm ürünler üretici ve distribitör firma garantisi altındadır. Bu konuda herhangi bir sıkıntı yaşamanız durumunda bize başvurabilirsiniz.

 

İadem farklı banka hesabına veya kredi kartına yapılabilir mi?

 

• İadeler bankaların online ödeme sistemleri üzerinden yapılmaktadır. Banka kısıtlamaları gereği, iade sadece ödeme için kullanılan karta, hesaba ve ödeme tipine uygun olarak yapılmaktadır.

 

Ürün kargodan hasarlı çıktı, bu durumda ne yapmalıyım?

 

• Durumu teslimattan sonra fark ettiyseniz: Ürünün ve kutunun fotoğraflarını çekmeniz gereklidir.

 

• Hasarlı olan ürünleri değişim / iade için üyelik üzerinden değişim / iade formunu doldurarak tarafımıza gönderebilirsiniz.

• Söz konusu işlemleri yaptıktan sonra ürünler tarafınıza sağlam olarak yeniden gönderilecek ya da ürün bedeli iade edilecektir.