Satış Sözleşmesi

1- İşbu sözleşme, www.amigurumilife.com (sözleşmede bundan sonra satıcı olarak anılacaktır.) ile tüketici arasında yapılmıştır ve tüketici tarafından üçüncü kişilere devredilemez.
Yusuf KAYABAŞI
Hesap Numaraları
QNB Finansbank Kızılay Şubesi Şube Kodu: 946
Hesap No 82593694 IBAN : TR10 0011 1000 0000 0082 5936 94
2-18 yaşından küçük kişiler sitemizden alışveriş yapamaz
3.İşbu satış sözleşmesinde taksitli satışlar için en fazla aylık %4,5 yıllık %54 faiz uygulanmaktadır.
4.İşbu Satış Sözleşmesi 6502 sayılı Tüketicinin korunması hakkındaki yasa ve ilgili yönetmeliklere uygun olarak yapılmıştır.
5- Sitemizden kredi kartı (Visa, MasterCard) , ya da banka havalesi ile alışveriş yapılabilir. Bir hafta içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından sipariş tutarı kadar para blokesinin yapıldığı ya da havalenin hesaplarımıza ulaştığını belirlediğimiz andır. Ödemeli gönderi gibi belirtilmeyen ödeme yöntemleri kabul edilmez. Taksitli satışlar sadece geçerli kredi kartlarına yapılır
6- Her türlü havale masrafı tüketiciye ya aittir.
7.Tüketici sitedeki gösterilen bütün bilgileri eksiksiz ve yanlışsız bildirmekle yükümlüdür. Tüketici, gösterdiği fatura yada teslimat adreslerini tebligat adresi olarak kabul eder ve bu adreslerden herhangi birine firma ya da vekilleri tarafından gönderilecek duyuru Tüketiciye tebliğ edilmiş sayılır.
7.Satıcı satışa konu olan malı sözleşme tarihinden itibaren en geç on gün içinde teslim eder, mal on gün içinde teslim edilmezse tüketici cayma bildiriminde bulunabilir, malın teslim süresi bir ayı geçtiği halde Tüketici yasal süre içinde cayma bildiriminde bulunmazsa sözleşme geçerli kabul edilir.
6- Satın alınan ürünler Tüketicinin belirtilen ‘teslimat adresine’ teslim edilir veya posta yada kargo ile gönderilir. Bu adrese yapılan teslimatlar Tüketicinin kendisine yapılmasa bile geçerli teslimat sayılır.
8-Tüketici, Satıcı’nın internet sitesinde, sözleşme konusunu oluşturan tüm ürünlerin esaslı nitelikleri, özellikleri, KDV dahil satış fiyatı, ödeme ve teslimat şekli ile tedarik ve teslim sürelerine ilişkin esaslı bilgileri okuyup ürünler hakkında tüm bilgilere sahip olduğunu ve bu bilgiler doğrultusunda elektronik ortamda satın almaya ilişkin onayı verdiğini kabul ve beyan eder. Satıcı ‘nın sitesinde alışveriş yapan kişi yukarıdaki tüm maddeleri elektronik ortamda okuyup, kabul edilip, teyit etmiş sayılır. Bu sözleşmede düzenlenmemiş hususlarda 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun hükümleri uygulanır.
CAYMA BİLDİRİM BELGESİ:
“Bu sözleşmenin kurulduğu veya malın teslim alındığı tarihten itibaren on dört gün içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin cayma hakkınız bulunmaktadır. Cayma bildiriminin tarafımıza ulaştığı tarihten itibaren en geç on dört gün içerisinde malı geri almayı taahhüt ederiz.”
Ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır. Cayma hakkının kullanılması halinde, fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ve ürünün/ürünlerin satıcıya ulaşmasını takip eden ondört (14 ) gün içinde ürün bedeli müşteriye iade edilir. Ancak, müşteri tarafından fatura aslının gönderilmemesi halinde KDV ve varsa sair yasal kesintiler müşteriye iade edilemez. Gönderide kargo ücreti satıcı tarafından ödenmiş ise iade durumunda kargo ücreti alıcıdan tahsil edilir. İade de her türlü kargo ücreti alıcıya aittir.
14.Tüketiciler uyuşmazlık konusundaki başvurularını Tüketici Mahkemesine veya Tüketici Hakem Heyetine yapabilirler. 
15.Bir anlaşmazlık söz konusu olduğunda ANKARA Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili kılınmıştır.